pl en

Turystyka dla aktywmych

  • PŁYWANIE – Wyspy Kanaryjskie słyną z pięknych plaż pokrytych czarnym wulkanicznym lub złotym piaskiem. Na Teneryfie głównie można znaleźć czarne plaże, wyjątek stanowi plaża Las Teresitas ze złotym piaskiem przywiezionym z Sahary. Amatorzy białych piaszczystych wybrzeży powinni odwiedzić Fuerteventurę słynącą z ciągnących się kilometrami, zaliczanych do najpiękniejszych na świecie plaż z lazurową wodą. Najpiękniejsze z nich to Grandes Playas, Playa de Sotavento, Playa de Cofete i Playa de Barvolento.
  • NURKOWANIE– dno oceanu w okolicach wysp to istny raj dla miłośników nurkowania. W stosunkowo spokojnych wodach można podglądać podwodny świat, korzystając z pomocy licznych klubów nurkowych
  • WINDSURFING, SURFING, KITESURFING– to bardzo popularne sporty które można uprawiać na większości wysp. Najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych oferuje wietrzna Fuerteventura, natomiast na Teneryfie niewielka miejscowości El Medano słynąca z wiecznej bryzy wiatru.
  • ŻEGLARSTWO– warunki do żeglugi są dobre przez cały rok, nie brakuje tu bardzo dobrze przygotowanych przystani jachtowych. Bardzo popularną formą aktywnego wypoczynku są rejsy statkami w poszukiwaniu ssaków morskich: delfinów i wielorybów. Ciekawe są rejsy statkami które mają przeszklone dno, przez które można podziwiać podwodny świat. A dla wytrwałych polecamy kilkugodzinny rejs katamaranem np.: do klifów Los Gigantes.
  • TRASY ROWEROWE– zróżnicowany, górzysty teren archipelagu może stanowić wyzwanie dla amatorów dwóch kółek, którzy mogą tu znaleźć trasy o różnym stopniu trudności. Na wyspach działa wiele wypożyczalni, które jednocześnie zajmują się organizacją wypraw rowerowych.
  • GOLF- Wyspy Kanaryjskie są zagłębiem golfowym. Powstało tu ok. 30 pól golfowych położonych w pięknych malowniczych zakątkach.
  • WĘDRÓWKI PIESZE– cieszą się dużym powodzeniem. Można znaleźć szlaki o różnych stopniach trudności. Najpiękniejsze szlaki na Teneryfie prowadzą przez Park Narodowy Teide oraz masywy górskie Anaga i Teno.