pl en
58,8 km

Piramidy w Guimar

Piramidy w Guimar znajdują się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. Mają strukturę schodkową. Budowane były z kamienia, bez użycia zaprawy; datowane są na XIX wiek. Jest to niezwykłe zjawisko dla wielbicieli archeologii i przyrody. Największa z piramid zapewnia zwiedzającym wyjątkowy spektakl podwójnego zachodu słońca: słońce znikając najpierw za piramidą, a potem pojawiając się raz jeszcze, by ostatecznie zajść, sprawia wrażenie zachodzącego dwa razy

  • Ogrody. Na terenie parku oprócz szczątek piramid znajdują się również ogrody, w których spotkamy przedstawicieli endemicznych gatunków flory kanaryjskiej (występujące tylko na Wyspach Kanaryjskich), a także okazy z całego świata.
  • Strefa piknikowa. Na terenie parku znajduje się specjalnie przygotowana strefa piknikowa, gdzie w cieniu egzotycznej roślinności można posilić się i odpocząć (prowiant własny).
  • Muzeum. Kolejną atrakcją jest muzeum znajdujące się w starym, odrestaurowanym domu kanaryjskim, z zachowaniem oryginalnego wyglądu. Ekspozycja muzeum to tradycyjne stroje Starego i Nowego Świata, próbująca zadać pytanie o możliwe wpływy i kontakty między tymi kulturami.
  • Audytorium. W sali projekcyjnej możemy obejrzeć krótki, 15 minutowy film opowiadający o niektórych transoceanicznych wyprawach Dr Thor’a Heyerdahl’a oraz o pozycji jaką zajmuje Park w Güímar w kulturowych badaniach porównawczych. Film emitowany jest w 6 językach.
  • Wystawa. W budynku audytorium znajduje się sala poświęcona wyprawom Thora Heyerdahla, oraz repliki trzech tratw: Kon-Tiki, Ra&Ra, oraz Tigri, którymi przepływał kolejno Ocean Spokojny, Atlantycki i Indyjski.
  • Strefa rekreacyjna. Po obejrzeniu wszystkich atrakcji możemy odpocząć w kawiarence lub dokonać zakupów w sklepie z pamiątkami (ceramika, rzemiosło artystyczne oraz szeroka gama publikacji na tematy archeologiczne). Dla dzieci przygotowano plac zabaw i salkę multimedialną.

Istnieje możliwość wypożyczenia „audio-przewodników” dostępnych w 7 językach (hiszpański, angielski, francuski, włoski, niemiecki, norweski, holenderski).

 

PIRAMIDY W GUIMAR – GODZINY OTWARCIA:

  • Codziennie od 9:30 do 18:00 (oprócz 25.12 i 01.01)

 

CENY BILETÓW:

  DOROŚLI DZIECI*  
CENA 10,40 € 5,20 € DZIECI DO 9 LAT GRATIS!
  • * Dzieci (9-12 lat)
  • Audio-przewodnik: 1,65€
Inne atrakcje
1,3 km
Siam Park
Jeden z najlepszych parków wodnych na świecie! Niesamowita rozrywka dla całej rodziny!
Zobacz
7,9 km
Junglepark Teneryfa
Na terenie Jungle Park mieszkają miedzy innymi: lwy, tygrysy (tygrys biały), leopardy, jaguary, pumy, orangutany, gibony, szympansy, lemury, małpiatki (capuchino), (...)
Zobacz
15 km
Los Gigantes
Los Gigantes nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od Acantilados de los Gigantes (klify olbrzymów), ogromnych klifów, które osiągają (...)
Zobacz
33 km
Pico del Teide
Wulkan Teide, położony w samym centrum Teneryfy, to najwyższy szczyt górski w Hiszpanii (3.718 m n.p.m.). Wulkan Teide jest (...)
Zobacz
33 km
Masca
Wąwóz Masca to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Teneryfie z cudowną trasą widokową
Zobacz
57,3 km
Castillo de San Miguel
W pobliżu Los Cristianos, na południowej części Teneryfy, znajduje się imponujący Castillo de San Miguel – Zamek Świętego Michała. Każdy, (...)
Zobacz
66 km
Loro Park
Wyrusz  na całodniową podróż do jednego z najstarszych miast Teneryfy – Puerto de la Cruz, gdzie spędzisz niezapomniany dzień w (...)
Zobacz