pl en

Teneryfa - praktyczne informacje

Co warto wiedzieć, zanim wybierzecie spędzenie wakacji na Teneryfie!

BEZPIECZEŃSTWO/OPIEKA MEDYCZNA

Warto pamiętać numery: 112-uniwersalny europejski numer ratunkowy 902102112 - wielojęzyczna policyjna pomoc w nagłych wypadkach.

Czas na Teneryfie

Różnica czasu pomiędzy Polską a Wyspami kanaryjskimi wynosi jedną godzinę, dlatego po przybyciu na miejsce należy przesunąć wskazówki zegara (...)

Dokumenty

Wyspy Kanaryjskie należą do Unii Europejskiej, strefy Euro i układu Schengen. Wyjeżdżając na wyspy najlepiej zabrać dowód osobisty lub paszport.

Gastronomia

W charakteryzującej się prostotą kuchni kanaryjskiej królują ryby- głównie vieja, granik, wrakoń i kabryl- w różnych postaciach- smażone (frito), z (...)

Komunikacja

Praktyczne informacje jak poruszać się po wyspie.

Pieniądze / bankomaty

Od 2002 r. obowiązującą walutą w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich jest euro. Jeśli ktoś nie wymienił gotówki w Polsce (...)

Woda

Woda z kanaryjskich kranów- to odsolona woda morska, która nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu. Tylko dwie wyspy: Teneryfa (...)

Turystyka dla aktywmych

PŁYWANIE – Wyspy Kanaryjskie słyną z pięknych plaż pokrytych czarnym wulkanicznym lub złotym piaskiem. Na Teneryfie głównie można znaleźć czarne plaże, (...)
Zarezerwuj już teraz
Przyjazd
Odjazd
Dorośli
Dzieci

58,8 km
Piramidy w Guimar
Piramidy w Guimar znajdują się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. Mają strukturę schodkową. Budowane były z kamienia, bez użycia zaprawy; (...)
Zobacz
7,9 km
Junglepark Teneryfa
Na terenie Jungle Park mieszkają miedzy innymi: lwy, tygrysy (tygrys biały), leopardy, jaguary, pumy, orangutany, gibony, szympansy, lemury, małpiatki (capuchino), (...)
Zobacz
66 km
Loro Park
Wyrusz  na całodniową podróż do jednego z najstarszych miast Teneryfy – Puerto de la Cruz, gdzie spędzisz niezapomniany dzień w (...)
Zobacz
33 km
Pico del Teide
Wulkan Teide, położony w samym centrum Teneryfy, to najwyższy szczyt górski w Hiszpanii (3.718 m n.p.m.). Wulkan Teide jest (...)
Zobacz
57,3 km
Castillo de San Miguel
W pobliżu Los Cristianos, na południowej części Teneryfy, znajduje się imponujący Castillo de San Miguel – Zamek Świętego Michała. Każdy, (...)
Zobacz
1,3 km
Siam Park
Jeden z najlepszych parków wodnych na świecie! Niesamowita rozrywka dla całej rodziny!
Zobacz
15 km
Los Gigantes
Los Gigantes nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od Acantilados de los Gigantes (klify olbrzymów), ogromnych klifów, które osiągają (...)
Zobacz
33 km
Masca
Wąwóz Masca to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Teneryfie z cudowną trasą widokową
Zobacz