pl en

Teneryfa - praktyczne informacje

Co warto wiedzieć, zanim wybierzecie spędzenie wakacji na Teneryfie!

BEZPIECZEŃSTWO/OPIEKA MEDYCZNA

Warto pamiętać numery: 112-uniwersalny europejski numer ratunkowy 902102112 - wielojęzyczna policyjna pomoc w nagłych wypadkach.

Czas na Teneryfie

Różnica czasu pomiędzy Polską a Wyspami kanaryjskimi wynosi jedną godzinę, dlatego po przybyciu na miejsce należy przesunąć wskazówki zegara (...)

Dokumenty

Wyspy Kanaryjskie należą do Unii Europejskiej, strefy Euro i układu Schengen. Wyjeżdżając na wyspy najlepiej zabrać dowód osobisty lub paszport.

Gastronomia

W charakteryzującej się prostotą kuchni kanaryjskiej królują ryby- głównie vieja, granik, wrakoń i kabryl- w różnych postaciach- smażone (frito), z (...)

Komunikacja

Praktyczne informacje jak poruszać się po wyspie.

Pieniądze / bankomaty

Od 2002 r. obowiązującą walutą w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich jest euro. Jeśli ktoś nie wymienił gotówki w Polsce (...)

Woda

Woda z kanaryjskich kranów- to odsolona woda morska, która nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu. Tylko dwie wyspy: Teneryfa (...)

Turystyka dla aktywmych

PŁYWANIE – Wyspy Kanaryjskie słyną z pięknych plaż pokrytych czarnym wulkanicznym lub złotym piaskiem. Na Teneryfie głównie można znaleźć czarne plaże, (...)
Zarezerwuj już teraz
Przyjazd
Odjazd
Dorośli
Dzieci

33 km
Masca
Wąwóz Masca to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Teneryfie z cudowną trasą widokową
Zobacz
57,3 km
Castillo de San Miguel
W pobliżu Los Cristianos, na południowej części Teneryfy, znajduje się imponujący Castillo de San Miguel – Zamek Świętego Michała. Każdy, (...)
Zobacz
33 km
Pico del Teide
Wulkan Teide, położony w samym centrum Teneryfy, to najwyższy szczyt górski w Hiszpanii (3.718 m n.p.m.). Wulkan Teide jest (...)
Zobacz
58,8 km
Piramidy w Guimar
Piramidy w Guimar znajdują się na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. Mają strukturę schodkową. Budowane były z kamienia, bez użycia zaprawy; (...)
Zobacz
7,9 km
Junglepark Teneryfa
Na terenie Jungle Park mieszkają miedzy innymi: lwy, tygrysy (tygrys biały), leopardy, jaguary, pumy, orangutany, gibony, szympansy, lemury, małpiatki (capuchino), (...)
Zobacz
1,3 km
Siam Park
Jeden z najlepszych parków wodnych na świecie! Niesamowita rozrywka dla całej rodziny!
Zobacz
66 km
Loro Park
Wyrusz  na całodniową podróż do jednego z najstarszych miast Teneryfy – Puerto de la Cruz, gdzie spędzisz niezapomniany dzień w (...)
Zobacz
15 km
Los Gigantes
Los Gigantes nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od Acantilados de los Gigantes (klify olbrzymów), ogromnych klifów, które osiągają (...)
Zobacz